13 stycznia 2014r. Burmistrzowie Chojnic, Emsdetten i Hengelo dokonali oficjalnego otwarcia wystawy fotograficznej o Chojnicach. Wydarzenie to miało miejsce w ratuszu holenderskiego miasta Hengelo, które jest partnerskim miastem Emsdetten. Prezentacja wystawy możliwa była dzięki staraniom obu klubów fotograficznych, tj. Creativ z Emsdetten i HAFV z Hengelo.
Zdjęcia prezentowane na wystawie wykonane zostały przez 15 amatorów fotografii należących do wspomnianych stowarzyszeń, podczas ich pobytu w Chojnicach we wrześniu 2012 roku. Dotychczas eksponowane były w Emsdetten w styczniu 2013r., a następnie w Chojnicach w czerwcu 2013r. Hengelo jest trzecim miastem w którym je wystawiono.
Na podstawie informacji przekazanych przez p. Elke Hülskötter – prezesa Amatorskiego Klubu Fotograficznego z Emsdetten, fotografie pozostaną w Holandii na dłużej, przynajmniej do końca lutego br., bowiem od dnia dzisiejszego tj. od 2 lutego 2014r. prezentowane będą w domu kultury ,,Het Lansink” w Hengelo.
Jak poinformowała p. Hülskötter, fotografie umieszczone na wystawie w Holandii są pięknie wyeksponowane oraz udostępnione szerokiemu gronu odbiorców, również podczas organizowanych w ciągu weekendu imprez i uroczystości.
Zdjęcia z wystawy fotografii o Chojnicach z domu kultury ,,Het Lansink” w Hengelo:
Fotogaleria: