UM Chojnice - Galeria
 
Powitanie Burmistrza
Multimedia

Aktualności

Powrót

2017-11-08 „Czyste powietrze Pomorza” – 60 umów na zmianę źródeł ciepła

 

Sześćdziesiąt posesji w mieście wzbogaci się o nowe instalacje grzewcze przyjazne dla środowiska naturalnego. To efekt udziału w wojewódzkim konkursie „Czyste powietrze Pomorza”, premiowanym unijnymi dotacjami.

- Podpisujemy umowy z mieszkańcami na realizację zadań refundowanych  w 30 procentach – informował Jarosław Rekowski, dyrektor Wydziału Spraw Komunalnych i Ochrony Środowiska, podczas konferencji prasowej  3 listopada.. Zwrotu 25 procent kosztów dokonuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, 5 procent - Gmina Miejska Chojnice. Rozliczenie projektu potrwa do polowy przyszłego roku. Jeśli będzie dostępny nabór na kolejne wnioski w 2018 roku, na pewno go zrealizujemy. Mamy około 60 umów, dotyczy to domów jednorodzinnych, lokali we wspólnotach, w różnych częściach miasta.

Wśród rozwiązań technologicznych preferowane były instalacje gazowe. To efekt współdziałania Gminy Miejskiej Chojnice i mieszkańców w konkursie „Czyste powietrze Pomorza”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dofinansowaniu podlegają przedsięwzięcia polegające na  modernizacji systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich źródłem energii cieplnej, które nie emituje substancji szkodliwych do atmosfery.

 

 

 


Drukuj treść


Chojnice
Oficjalna Strona Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Treść serwisu: Urząd Miejski, Realizacja: © R-net 2008-2017