UM Chojnice - Galeria
 
Powitanie Burmistrza
Multimedia

Aktualności

Powrót

2017-08-11 Wystawa na jubileusz chojnickiego żeglarstwa w Charzykowach

Z okazji 95 - lecia żeglarstwa chojnicko – charzykowskiego na terenie Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w czwartkowe popołudnie 10 sierpnia została otwarta specjalna wystawa.

Jej ideą jest pokazanie bogatej i długoletniej tradycji pierwszego w Polsce śródlądowego klubu żeglarskiego oraz ludzi, dla których ten rodzaj aktywności stał się pasją i sposobem na życie. Zawartość wystawy ma trzy części. Pierwsza z nich jest przewodnikiem po historii charzykowskiego żeglarstwa. Druga jest poświęcona sportowi bojerowemu – żeglarze w Chojnicach i Charzykowach byli polskimi pionierami w tej dziedzinie sportu. Wreszcie za sprawą wystawy można zapoznać się z historią samych Charzyków, które na przestrzeni stu lat przeistaczały się z malej wioski najpierw w letnisko a wreszcie w centrum aktywnego wypoczynku i sportów wodnych z nowoczesnym śródlądowym portem jachtowym.

Ekspozycja jest dostępna w hangarze ChKŻ (dojście od strony promenady) od piątku do niedzieli od godz. 10 do 21.Wystawa jest także integralną częścią XX Festiwalu Piosenki Żeglarskiej, który odbywa się od czwartkowego wieczoru na scenie charzykowskiego amfiteatru. Artystów sceny szantowej będzie można podziwiać także na chojnickim rynku – dzisiaj (11.08) oraz w sobotę 12 sierpnia od godz. 14.

 


Drukuj treść


Chojnice
Oficjalna Strona Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Treść serwisu: Urząd Miejski, Realizacja: © R-net 2008-2017