UM Chojnice - Galeria
 
Powitanie Burmistrza
Multimedia

Aktualności

Powrót

2017-04-20 „Perły samorządu 2017”. Zagłosuj w plebiscycie Gazety Prawnej!

Gmina Miejska Chojnice bierze udział w piątej edycji rankingu „Perły samorządu” - najlepszy samorząd i włodarz 2017. Organizatorem jest portal gazetaprawna.pl, towarzyszy mu także głosowanie na Samorządową Perłę Internetu

Ranking ma charakter przekrojowy, pytania ujęte w ankiecie dotyczą wielu sfer funkcjonowania gmin, a przyjęta metodologia obejmuje zarówno kryteria ilościowe jak i jakościowe. Dzięki temu ocena ma charakter kompleksowy i pozwala na wyłonienie i uhonorowanie samorządowych liderów - gmin oraz ich włodarzy, którzy realizując swoją misję publiczną, przyczyniają się do wzrostu jakości życia mieszkańców oraz rozwoju społeczno-gospodarczego wspólnot lokalnych.

Z kolei wybierając Samorządową Perłę Internetu 2017 internauci winni zwrócić uwagę na takie cechy funkcjonalności stron, jak użyteczność, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych czy wykorzystywanie różnych narzędzi komunikacyjnych. W rankingu biorą udział zainteresowane samorządy lokalne, które zgłosiły swoją stronę www w jednej z czterech kategorii: gmina wiejska, wiejsko-miejska, miasto poniżej 100 tys. mieszkańców, miasto powyżej 100 tys. mieszkańców, wykorzystując odpowiedni formularz zgłoszeniowy od 13 marca do 6 kwietnia 2017 roku.  Zgłoszone strony będą oceniane przez jury, które weźmie pod uwagę m. in. : interesujący layout, przejrzystość strony głównej, gwarantującą intuicyjność i łatwość w docieraniu przez obywatela do poszukiwanych treści, użyteczność strony i jej odpowiedź na praktyczne potrzeby obywatela, dostępność dla każdego użytkownika. Niezależnie od decyzji jury, głosami internautów wybrana zostanie jedna strona samorządowa. Głosowanie internautów na wybraną stronę samorządową rozpoczęło się 10 kwietnia o godzinie 10 i potrwa do 5 maja 2017 roku do godziny 12.

http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2017/samorzadowa_perla_internetu2017/zgloszenie

Rozstrzygnięcie rankingu nastąpi podczas ogólnopolskiego kongresu „Perły Samorządu”, który odbędzie się w dniach 25-26 maja 2017 roku w Gdyni. Wyróżnione gminy zostaną nagrodzone tytułem „Samorządowa Perła Internetu”. Gmina, której strona www zostanie uznana za najlepszą głosami jury, otrzyma miesięczną kampanię odsłonową w serwisach: gazetaprawna.pl, dziennik.pl, forsal.pl o wartości 50 tys. złotych netto. Gmina, której strona www zostanie wybrana głosami internautów, otrzyma dostęp do wydania elektronicznego „Dziennika Gazety Prawnej” e-DGP na okres jednego miesiąca.

 


Drukuj treść


Chojnice
Oficjalna Strona Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Treść serwisu: Urząd Miejski, Realizacja: © R-net 2008-2017